KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13206328
nr 1320 6328
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Akvarell, "Väddö". Signerad, daterad -38. Motivet: 15x21 cm
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 april 2020
kl 20:22:28
400 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström